Celtic Legends

100% Live Irish Dance & Music

The Life in Green Tour

22. – 31. 5. 2025

Kúpiť lístky

Celtic Legends, ktorí pochádzajú z divokých a krásnych hôr Connemar v Írsku a cestovali po svete od svojho vzniku. Ich šou, naplnenú tradičnou írskou kultúrou môžete teraz zažiť aj vo svojej krajine. Predstavenie so živou hudbou, tancom a spevom s ohľadom na kultúru a starovekú históriu vytvára úžasnú atmosféru, ktorá prenesie divákov do Írska, jeho kultúry, jeho krajiny, jeho krčiem, jeho hudby a jeho srdca.

Írsky tanec zažíva v posledných rokoch veľký comeback. Predstavenie tradičného írskeho tanca robí show reálnejšou; tanečníci a hudobníci sú kreatívnejší a dynamickejší, publikum je viac zaangažované a každý odchádza z predstavenia s pocitom, že bol jeho súčasťou čím lepšie vníma, o čom Írsko skutočne je.

Všetci tanečníci Celtic Legends súťažili na medzinárodnej úrovni už od útleho veku a vyhrali mnoho rôznych ocenení, vrátane majstrovstiev sveta. Hudobníci z Celtic Legends sú najlepšími na svete, čo sa tých ich virtuóznych schopností a bezkonkurenčnej láske k svojmu umeniu.

Choreografka Jacintha Sharpe má bohaté skúsenosti a je uznávaná tanečníkmi po celom svete. Po niekoľkých turné vybrala to najlepšie zo všetkých vystúpení a vytvorila tak výraznejší, živší a vzrušujúcejší štýl írskeho tanca. A tak skočila do šance pripojiť sa ku Celtic Legends. Vytvorila tradičné kúsky, ktoré dokonale ladia so živým pódiovým zvukom, ktorý muzikanti vytvoria. Zložité skupinové čísla dopĺňajú voľnejšie sólové skladby, ktoré sa stali hitmi šou.

Hudobný režisér Celtic Legends Sean McCarthy je všeobecne považovaný za jedného z najlepších hráčov na fajku Uilleann na svete. Sean bol šesťkrát ocenený titulom Uilleann Pipes All-Ireland a trikrát za sebou vyhral prestížny turnaj „Oireachtas na Gaeilge“.

Sean vytvoril jedinečnú šou – tradičnú, živú a veľkolepú, ktorá sa po prvýkrát predstaví aj na Slovensku.

Mestá a termíny predstavenia:

📍 ŽILINA – 22.5.2025

📍 TRNAVA – 24.5.2025

📍 TRENČÍN – 25.5.2025

📍 POPRAD – 27.5.2025

📍 NITRA – 29.5.2025

📍 BRATISLAVA – 31.5.2025

Vstupenky v sieti Ticketportal:

Kúpiť lístky

Tešíme sa na stretnutie s vami!

KONTAKTUJE NÁS

Napíšte nám

info@showslovakia.sk

Zavolajte nám

+421 944 381 585

Kontaktný formulár