Luskáčik
Ľadová Show spojená s baletom

Turné po Slovensku

20. – 24. 11. 2024

Kúpiť lístky

Agentúra SHOW SLOVAKIA prináša na Slovensko nové predstavenie na ľade pre celú rodinu, aké sa v Európe doposiaľ nekonalo. V spolupráci so svetoznámou spoločnosťou Ice Empire, ktorá vytvorila projekty ako Stars on Ice, Champions on Ice a mnoho ďalších, a divadlom Wiener Stadt Ballett uvádzame jedinečnú kombináciu ľadovej šou a baletu „Luskáčik“. Túto šou budú mať možnosť vidieť diváci len v 6 krajinách Európy a to v Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Českej republike a sme hrdí, že šiestou krajinou bude Slovensko.

Jedinečná scénografia predstavenia umožní divákom sledovať nielen vystúpenie krasokorčuliarov na ľade, ale aj baletných tanečníkov na javisku. Na ľade bude pripravené špeciálne javisko, kde sa predvedú baletní umelci z divadla Wiener Stadt Ballett. V ich blízkosti na ľadovej ploche uvidíte skvelé korčuliarske výkony európskych špičkových krasokorčuliarov, účastníkov svetových krasokorčuliarskych show, ako aj akrobatické a tanečné čísla v podaní profesionálnych cirkusových umelcov a tanečníkov na ľade. To všetko sa spojí do jedného úžasného celku.

Farebná svetelná šou, úchvatné kostýmy ako aj neuveriteľné výkony všetkých umelcov sľubujú nezabudnuteľný zážitok.

Slávny balet Luskáčik vďaka premenám priestoru na magickú scénu spolu s vizuálnymi efektami a multimediálnymi technológiami ukážu známy príbeh novým spôsobom, aby prekvapil a urobil šou atraktívnou aj pre najmladšieho diváka.

Predstavenie bude doprevádzať slávna baletná hudba P. I. Čajkovského, ktorú špeciálne nahral symfonický orchester pre túto príležitosť.

Príbeh Luskáčika: Dej sa odohráva na Štedrý večer v dome lekára Stahlbauma s jeho manželkou a dvoma deťmi, dcérou Máriou a synom Franzom. Máriin krstný otec, Drosselmeyer, jej prináša darček, bábku vojaka menom Luskáčik, o ktorom jej porozpráva krásny príbeh plný zázrakov. Slávnostný večer sa pomaly končí a hostia odchádzajú. Marie sa vracia do obývačky, aby sa ešte raz pozrela na Luskáčika, ktorý zostal pod vianočným stromčekom a zrazu sa všetko mení. Strom rastie a s ním sa aj miestnosť mení na obrovskú halu. Hračky, ako aj Luskáčik, ožívajú a v miestnosti sa objavujú myši na čele s Myším kráľom. Proti nim stojí odvážny Luskáčik s malou armádou vianočných hračiek. Marie sa stáva súčasťou tohto nezabudnuteľného dobrodružstva, pretože neopustí svojho hrdinu a pomáha mu.

Príďte a uvidíte niečo nové, niečo čo ste ešte nevideli.

Skvelou správou je, že každá aréna, kde sa šou bude konať, má k dispozícii sektory, kde si rodiny môžu zakúpiť zľavnené rodinné vstupenky.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny s 20-minútovou prestávkou.

Mestá a termíny predstavenia Luskáčik na Slovensku:

📍 KOŠICE – 20. 11. 2024

📍 ŽILINA – 22. 11. 2024

📍 BRATISLAVA – 24. 11. 2024

Vstupenky v sieti Ticketportal:

Kúpiť lístky

Tešíme sa na stretnutie s vami!

KONTAKTUJE NÁS

Napíšte nám

info@showslovakia.sk

Zavolajte nám

+421 944 381 585

Kontaktný formulár