Luskáčik | 2024
„Royal Classical Ballet“

Turné po Slovensku

12. – 15. 12. 2024

Kúpiť lístky

Divadlo „Royal Classical Ballet“ sa vracia na Slovensko s najznámejším vianočným baletom „Luskáčik“. A tak sa všetci milovníci baletu, tanca a klasickej hudby môžu opäť tešiť na ich ďalšie nezabudnuteľné vystúpenie.

Vzhľadom na nabitý program európskeho turné však odohrajú na Slovensku, obdobne ako v decembri 2023, iba 3 predstavenia.

Luskáčik od Petra Iľjiča Čajkovského je druhý najslávnejší balet na svete z hľadiska uznania a počtu predstavení. Prvýkrát bol predstavený 18. decembra 1892 v Mariinskom Divadle v Petrohrade.

Príbeh sa odohráva na Štedrý večer v dome lekára Stahlbauma s jeho manželkou a deťmi, dcérou Máriou a synom Franzom. Krstný otec Márie, Drosselmeyer, jej prinesie darček, bábku vojaka menom Luskáčik, o ktorom jej vyrozpráva krásny príbeh.

Slávnostný večer sa končí a hostia sa rozchádzajú. Marie sa vráti do obývačky, aby sa ešte raz pozrela na Luskáčika, ktorý zostal pod vianočným stromčekom a zrazu sa všetko začína meniť. Strom rastie a s ním sa aj miestnosť mení na obrovskú halu. Hračky ako aj Luskáčik ožívajú a v miestnosti sa objavujú myši na čele s Myším kráľom. Proti nim stojí odvážny Luskáčik s malou armádou vianočných hračiek. Marie neopustí svojho hrdinu a pomôže mu.

Nepremeškajte príležitosť pozrieť si tento nádherný vianočný príbeh o Luskáčikovi a Márii v podaní skvelých divadelných umelcov a tanečníkov divadla klasického baletu “Royal Classical Ballet”. Chýbať nebudú ani prepracované kostýmy a kulisy, ktoré pozdvihnú umelecký zážitok z predstavenia.

Mestá a termíny predstavenia Luskáčik na Slovensku:

📍 TRENČÍN – 12. 12. 2024

📍 POPRAD- 14. 12. 2024

📍 TRNAVA – 15. 12. 2024

Tešíme sa na vás.

Vstupenky v sieti Ticketportal:

Kúpiť lístky

KONTAKTUJE NÁS

Napíšte nám

info@showslovakia.sk

Zavolajte nám

+421 944 381 585

Kontaktný formulár