Luskáčik
„Royal Classical Ballet“

Turné po Slovensku

11. – 13. 12. 2023

S veľkou radosťou oznamujeme všetkým priaznivcom baletu a klasickej hudby, že divadlo „Royal Classical Ballet“ sa vracia na Slovensko so svojím najúžasnejším vianočným baletom – „Luskáčik„! Po veľkom úspechu ich predchádzajúceho predstavenia Labutie jazero sa už teraz môžete tešiť na ďalšie famózne predstavenie.

Tentokrát na Slovensku odohrá divadlo “Royal Classical Ballet” iba 3 predstavenia, nakoľko je kalendár ich európskeho turné pre tento rok už plný. Aj preto si nezabudnite zarezervovať svoje miesta včas!

18. decembra 1892 bol po prvýkrát uvedený „Balet Luskáčik“ od Petra Iljiča Čajkovského v Mariinském divadle v Petrohrade. Odvtedy patrí k najhranejším baletom je považovaný za druhý najslávnejší balet na svete pokiaľ ide o počet predstavení.

Balet Luskáčik sa spája predovšetkým s vianočnými sviatkami, pretože príbeh sa odohráva na Štedrý večer v domčeku lekára Stahlbauma. Mária, lekárova dcéra si pod stromčekom nájde darček – bábku vojaka s menom Luskáčik. Práve on vstúpi v noci do jej snov a ich dobrodružná cesta sa začína. Mária objavuje kúzelný svet, kde hračky ožívajú, stromy rastú a izba sa premieňa na obrovskú sálu. A Luskáčik sa stáva jej verným spoločníkom, s ktorým prežíva neuveriteľné dobrodružstvá. Spolu s hračkami čelia Myšiemu kráľovi a jeho armáde, aby láska a odvaha zvíťazili.

Toto čarovné vianočné predstavenie Luskáčika vám prinesie divadelný súbor „Royal Classical Ballet“ so skvelými sólistami a tanečníkmi. Tešiť sa môžete aj na nádherné kostýmy a majestátne kulisy, ktoré len umocnia umelecký zážitok.

Nenechajte si ujsť túto výnimočnú príležitosť a vstúpte do sveta fantázie, plného tanca, hudby a lásky!

Mestá a termíny predstavenia Luskáčik na Slovensku:

📍 BRATISLAVA – 11.12.2023

📍 ŽILINA – 12.12.2023

📍 TRENČÍN – 13.12.2023

Ďakujeme všetkým návštevníkom za skvelú atmosféru a tešíme sa na vás na našich ďalších podujatiach.

KONTAKTUJE NÁS

Napíšte nám

info@showslovakia.sk

Zavolajte nám

+421 944 381 585

Kontaktný formulár